8 Nisan 2012 Pazar

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ


Yazarı: Louise Hay
Yayınevi: Altın Kitaplar Yayınevi
Sayfa Sayısı: 208
Türü: kişisel gelişim, alternatif tıp
Okuma Sürem: 9 gün
Konusu: Yazar kitapta bütün fiziksel hastalıkların kötü duygu ve düşüncelerden kaynaklandığını öne sürüyor. Ve içimizde böyle düşünceleri biriktirmezsek ve düşünce şeklimizi yenilersek her türlü hastalığı  yenebileceğimizi.
Derkenar: % 100 olmasa bile bu teorinin doğruluğuna inanıyorum. Evet, bazı hastalıklar kalıtsal olabilir ve bunlara yatkın olabiliriz. Ama önemli hastalıların genellikle duygusal açıdan zayıf durumda olduğumuz zamanlarda ortaya çıkması bir tesadüf olmasa gerek. Çünkü böyle zamanlarda direncimiz azalır. Yazar berbat bir çocukluk geçirmiş. Şiddet ve tecavüzlerle dolu bir gençlik. Zerre kadar kendine güveninin ve hayata inancının olmadığı bir dönemde doğru düşünmeyi öğrenmiş. Ve ileriki yıllarda kansere yakalandığında hiçbir tıbbi tedavi görmeksizin bu hastalığı yalnız olumlu düşüncelerle yenmiş. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Vakit kaybetmeden okuyun, çünkü hayat olumsuz düşüncelerle harcanmayacak kadar kısa.
Düşündüren Cümleler:
·         Yaşamınızda değişiklik yapmayı gerçekten istiyorsanız, olumsuzluklarla savaşmak zamanınızı boşa harcamaktan başka bir şey değil. İstemediğiniz şeyler üzerine daha çok düşündükçe, daha çok istemediğiniz şeyler yaratacaksınız.
·         Sürekli hayatınızda ne olmasını istiyorsanız o cümlelerle kendinizi ifade edin.
·         İstediğiniz şeylere sahip olmaya layık olduğunuza inanıyor musunuz? Eğer inanmıyorsanız, sahip olamazsınız. (bu cümlelerin doğruluğunu yaşamımda defalarca kez gördüm.)
·         Beden Zihin ve Ruh. Üçünden birini bile ihmal edersek eksik kalırız, bütün olamayız.
·         Eğer bu insanlardaki niteliklerin sadece iyi yönlerini görürseniz, size de göstereceği bu nitelikler olacaktır. Başkalarına öbür türlü davransa bile.
·         Sahip olduğunuz şeye duyulan şükran artmasını sağlar. (Aklın yolu bir anlaşılan. Söyleyen kişi 1400 yıl önce yaşamış olan Peygamberimiz de olsa, 2. Milenyumda yaşayan Amerikalı bir Kişisel Gelişim uzmanı da olsa.)
·         Kendinizi daha çoğuna layık gördüğünüzde, daha çoğu size gelecektir.
·         Bizi yaratan GÜÇ (Allah), hayatımız boyunca yetecek nefesi bize verdiğine göre, neden tüm diğer ihtiyaçlarımızın da karşılanacağına güvenmiyoruz? (teslimiyet)
·        

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder